BMW i3 надасть свої акумулятори електричним катерам
Силову установку хетча BMW i3 зовсім скоро будуть використовувати в електрокатерах.
Компанія займеться постачаннями комплектів акумуляторних батарей для німецької фірми Torqeedo. Літій-іонні акумулятори створювались BMW спеціально на моделі i3 своїми силами. Сьогодні в електрокарі є блок батарей на 33 кіловат-години, але в катерах Torqeedo з'являться акумулятори на 30,5 кіловат-години.
Катера Torqeedo з такими новинками пропливуть порядку 5 годин за умови, що швидкість їх руху складе не більше 4 вузлів (7,4 км/год). Повна потужність катера «забере» всю енергію з акумуляторів за 30 хв.
Батареї запропонують встановити разом з двигунами на 44 і 89 к.с. Ще лінійка Torqeedo має гібридну установку, де є сонячні батареї для підзарядки акумуляторів.
Нагадаємо, новий BMW X3 отримав прем'єрну дату - на публіку новий X3 також з'явиться у вересні на Франкфуртському мотор-шоу. Крос нової генерації змінить шасі, взявши собі задньопривідну основу CLAR, а також збільшиться в розмірах. Очікується і мінус 100 кг ваги. Моторний відсік автоновинки буде включати дизелі та бензинові турбовані V4, плюс кілька 6-циліндрових силових агрегатів. Швидше за все, буде представлена версія M40i на бензині з двигуном на 360 к.с. і M40d з мотором на 320 к.с.