Амбітні плани Ford щодо електромобілів у Європі можуть змінитися
Останні кілька років Ford активно працював над збільшенням кількості електромобілів на дорогах, як і багато інших автовиробників. Однак, схоже, компанії починають переглядати свої стратегії через зменшення попиту серед клієнтів. Зокрема, Ford визнали, що їхній підхід до електромобілів міг бути занадто агресивним.
В інтерв'ю для Autocar, Марін Г’яя, директор з операцій Ford Model E, зауважив, що компанія могла переоцінити свої можливості в Європі. "Ми отримали зворотний зв'язок від клієнтів, і вони дали зрозуміти, що наші плани були надто амбітними," сказав Г’яя. "Ми вважаємо, що повний перехід на електромобілі до 2030 року [в Європі] не є найкращим рішенням ні для нашого бізнесу, ні для наших клієнтів."
У 2021 році Ford оголосив, що планує зробити весь свій європейський автопарк електричним до 2030 року. Але це вже вдруге компанія заявляє про перегляд цих планів. У травні генеральний менеджер Ford of Europe, Мартін Сандер, повідомив Automotive News, що бензинові двигуни можуть залишитися в експлуатації і після 2030 року. "Якщо ми побачимо високий попит на підключувані гібриди, ми будемо їх виробляти," зазначив він.
Г’яя пояснив, що причинами нещодавнього перегляду планів стали уповільнене прийняття електромобілів та зростання витрат. Наразі Ford продає в Європі лише два електромобілі: Explorer EV і Mustang Mach-E. Новий Ford Capri буде доступний пізніше цього року.
Щодо планів Ford на ринку США, компанія ще не зробила жодних заяв. Однак нещодавно Ford оголосив про розширення виробництва своїх вантажівок Super Duty у Канаді, які включатимуть гібридний варіант, і відомо, що компанія планує випускати більше гібридів та підключуваних гібридів у майбутньому.