Дилери відвертаються від Mitsubishi

Дилери відвертаються від Mitsubishi
Авто Новини

Ситуація в Mitsubishi погіршується, і дилери відчувають це на собі. Деякі з них настільки розчаровані, що готові повністю відмовитися від бренду. Минулого тижня вони надіслали меморандум на адресу генерального директора Mitsubishi у Північній Америці, вимагаючи «термінових заходів», щоб утримати інтерес до продажу нових авто.

Як повідомляє Automotive News, дилери дедалі більше зосереджуються на вживаних автомобілях, оскільки реалізація нових стає невигідною. Голова компанії в Північній Америці Марк Чаффін заявив, що Mitsubishi прагне підтримувати своїх партнерів і зробити їхню діяльність прибутковішою.

Щоб допомогти дилерам, у четвертому кварталі 2024 року компанія запровадила програми компенсації за обмін авто, знизила планові показники продажів та підвищила бонусні виплати. За словами Чаффіна, це дало позитивний ефект, і кількість проданих автомобілів зросла.

Проте самі дилери описують ситуацію інакше. Один з них повідомив, що втрачає $80 000 щомісяця і вже півтора року працює у збиток. Інший, який минулого року продав свої салони, заявив, що втрачав по $300–400 на кожному проданому авто. Лише за рік у регіоні Середнього Заходу припинили роботу чотири з п’ятнадцяти дилерських центрів.

Ще один дилер зазначив, що його бізнес зазнав збитків на $1 мільйон торік. Він пояснює це зростанням цін та застарілим модельним рядом, хоча загальні продажі Mitsubishi в США зросли на 38% у річному вимірі. У 2024 році компанія реалізувала в країні майже 110 000 авто, з яких 49 182 – це Outlander та Outlander PHEV. Другою за популярністю моделлю став Outlander Sport із показником 15 015 одиниць, що суттєво поступається флагману.

Outlander PHEV – найновіша модель компанії на американському ринку, проте в цілому модельний ряд виглядає застарілим. Outlander вже кілька років у продажу, а дилери потребують нових моделей, щоб привернути увагу покупців.

Заклик до негайних змін пролунав на тлі скорочення прогнозу чистого прибутку Mitsubishi на 76%. Причинами стали зростання витрат, високі маркетингові витрати та слабкі продажі. Компанія також знизила цільові обсяги реалізації до 848 000 авто на глобальному рівні, хоча це все одно перевищує показники минулого року.

Попри високі продажі, фінансові труднощі нікуди не зникають. Mitsubishi, Nissan та інші автовиробники стикаються з серйозними викликами, і залишається лише чекати, як ситуація розвиватиметься далі.